Maths Notebook

Maths Notebook

4.11 - 1251 ratings - Source



Pencils cost x pence each, rulers cost twice as much and rubbers cost 5p more than pencils. If I buy 3 pencils, a ruler and 2 rubbers, I spend 94p. How much does each item cost? Write, in terms of x, the cost of each item: Pencil Ruler Rubber xanbsp;...


Title:Maths Notebook
Author: Paul Forte
Publisher:Paul Forte - 2007-01-01
ISBN-13:

You must register with us as either a Registered User before you can Download this Book. You'll be greeted by a simple sign-up page.

Once you have finished the sign-up process, you will be redirected to your download Book page.

How it works:
  • 1. Register a free 1 month Trial Account.
  • 2. Download as many books as you like (Personal use)
  • 3. Cancel the membership at any time if not satisfied.


Click button below to register and download Ebook
Privacy Policy | Contact | DMCA